Yhdistyksen hallitus kokoontui Mäntässä

Hallitus oli koolla Mäntässä 23.10. Päivän aikana tutustuttiin Metsä Tissue Oyj:n tehtaaseen ja vierailtiin Mäntän tehtaiden sairauskassassa.

Kokouksessa keskusteltiin elokuun koulutus- ja virikistyspäivien palautteesta, joka oli pääosin erittäin myönteistä. Palautetta käytetään seuraavien päivien suunnittelussa ja annetut koulutustoiveet pyritään toteuttamaan. Lisäksi käytiin läpi hallituksen saama palaute yhdistyksen jäsenyydestä eroavilta kassoilta.

Yhdistyksen taloustilanne todettiin kohtuulliseksi.

Hallitus kuuli toiminnanjohtajan tilannekatsauksen.

Yhdistyksen nettisivuille päätettiin perustaa erillinen jäsensivusto. Sivusto on tarkoitus ottaa käyttöön alkuvuodesta 2015. Jäsenkassoille tarkoitetuille sivuille tullaan viemään mm. koulutusmateriaaleja, oppaita ja malleja kassojen käyttöön.

Yhdistyksen laatimat mallisäännöt päätettiin päivittää.

 

 

 

Back to Top